posadzka gres

Gres – posadzka, która posłuży latami 

Remont to czynność, która nie ma zbyt wielu zwolenników. Jednak na szczęście na rynku wiele firm oferuje usługi remontowe wykonywane na najwyższym poziomie. Posiadają one umiejętności oraz sprzęt, dzięki którym przeprowadzenie remontu trwa o wiele krócej niż kiedyś. Przed remontem niezbędna jest aranżacja wnętrza. To dzięki niej możliwe jest zaplanowanie przestrzeni. Ostatnimi laty modne są posadzki z gresu. Co warto o nich wiedzieć?

Podłoga — kluczowy element każdej aranżacji

Podczas aranżowania danego pomieszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na podłogę. Niestety wiele osób do tej pory podczas remontu o niej zapomina. Jest to ogromny błąd, ponieważ podłoga ma ogromne znaczenie w wizualnym aspekcie całego mieszkania. W przypadku takich pomieszczeń jak łazienka, czy kuchnia, idealnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie gresu.

Gres – co warto o nim wiedzieć?

Rodzajów gresu jest kilka np. techniczny, porcelanowy szkliwny czy porcelanowy. Jednym z najbardziej pożądanych jest gres polerowany. Cechuje się on śliską i gładką powierzchnią, która pozwala na uzyskanie działania nieszkliwionej tarczy diamentowej. Takie polerowanie sprawia, iż każda płytka takiego typu gresu przybiera o wiele bardziej dekoracyjny charakter.

Gres polerowany świetnie nada się do każdej łazienki czy kuchni. Sprawi on, że te pomieszczenia nabiorą wyjątkowej elegancji i klasy. Płytki gres można zastosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Cechują się one dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Dom, w którym zastosowano płytki gres na zewnątrz, bez wątpienia jest bardziej atrakcyjny.

Posadzka wykonana z gresu z pewnością spodoba się każdemu, kto preferuje eksperymentowanie wnętrzarskie. A wszystko dlatego, że rodzajów i modeli gresu jest mnóstwo. Bardzo popularny ostatnimi laty jest gres drewnopodobny, który może wprowadzić do łazienki imitację drewna. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie remontu tak, aby aranżacja nie była chaotyczna. Dzięki bogatej ofercie rodzajów gresu zadowalający efekt końcowy jest na wyciągnięcie ręki.