Jak urządzić stylowy salon?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. To tu spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Warto o tym pamiętać urządzając wnętrze. Jeżeli szukasz efektownej ozdoby do swojego salonu, która zrobi wrażenie na rodzinie i przyjaciołach wybierz płytki heksagonalne.

Co to są płytki heksagonalne?

Heksagony to geometryczne, sześciokątne formy o regularnym kształcie. Nietypowa budowa sprawia, że są ciekawe i wyraziste. Płytki heksagonalne skutecznie urozmaicają wnętrza, przełamując jednostajne aranżacje, w których królują proste linie, prostokąty i kwadraty. Od wielu sezonów cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

Stylowy salon: płytki heksagonalne połysk czy mat?

Dzięki dużej różnorodności płytek heksagonalnych (sprawdź ofertę: https://www.carrea.pl/sklep/salon/plytki/heksagonalne) można je dopasować do właściwie każdego wnętrza. Białe, gładkie kafelki pięknie uzupełnią styl skandynawski. Heksagony imitujące marmur budują elegancką i wytworną powierzchnię. Fantazyjny wzór, który tworzą płytki patchworkowe, pasuje zarówno do stylu rustykalnego, jak i klasycznego. Sześciokątny kształt umożliwia także łączenie różnych kolorów według własnego projektu. Jednak nie tylko wzory i kolory dają szerokie możliwości aranżacji, ale także sposób wykończenia płytek. Błyszczące, matowe czy satynowe – ich niebanalny styl sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Warto wiedzieć, że matowe kafelki optycznie zmniejszają przestrzeń, błyszczące natomiast ją powiększają. Zastosowanie tego triku pozwala na wizualną korektę nieforemnych pomieszczeń.

Płytki heksagonalne na podłogę i ścianę w salonie

Płytki heksagonalne w salonie najczęściej układane są na podłodze. Wykorzystanie ich w ten sposób pozwala stworzyć przyciągający spojrzenia i estetyczny motyw. Niezwykle efektowne jest połączenie kafelków podłogowych z panelami. Ich dodatek przełamuje monotonną fakturę drewna. Umożliwia również zaakcentowanie wydzielonych stref, np. w miejscu, gdzie stoi stół, wokół kominka lub wyjścia na taras. Płytki w kształcie heksagonu doskonale prezentują się również na ścianach. Choć jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do ich obecności w kuchni lub łazience, niż w pokoju dziennym, to zastosowanie tej dekoracji na ścianie w salonie jest praktyczne i niebanalne. Świetnie komponuje się w nowoczesnych i loftowych wnętrzach, zwłaszcza gdy płytki mają ciekawy wzór i fakturę. Dodatkowo ściana wyłożona kafelkami jest łatwa do utrzymania w czystości i odporna na uszkodzenia. W przeciwieństwie do powierzchni pomalowanych farbą lub wyłożonych tapetą można ją bez ograniczeń myć, a nawet szorować.