Baterie kuchenne we współczesnych domach. Czego nam trzeba?

Nasze dzisiejsze potrzeby znacznie różnią się od tego, czego oczekiwali od swoich kuchni ludzie jeszcze pięćdziesiąt lat temu. Współczesne domy powinny ułatwiać nam życie, oszczędzać czas, być funkcjonalne, ale jednocześnie także stylowe i estetyczne. Są to aspekty, na które obecnie najbardziej zwraca uwagę większość osób. Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi przed zakupem są baterie kuchenne. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ich temat.

Co oferują producenci? Przegląd pomocnych funkcji w bateriach kuchennych

Ze względu na dużą konkurencję oraz stale rosnące i zmieniające się oczekiwania klientów producenci bardzo często wypuszczają na rynek nowe produkty, które wyróżniają się ciekawymi funkcjami i designem.

Jednym z najczęściej poszukiwanych obecnie zastosowań jest różnorodność strumieni wody, które posiadają baterie kuchenne. Zwykle mamy w tym zakresie dwie opcje: strumień normalny i prysznicowy. Co one dają? Za pomocą klasycznego przepływu wody szybko napełnisz każde naczynie, z kolei prysznicowa wersja pozwala na szybsze płukanie naczyń i pozbycie się zabrudzeń czy piany. Bardzo pomocne jest także zastosowanie magnetycznego uchwytu, dzięki któremu ruchoma końcówka baterii łatwo wraca na swoje miejsce. Obie te funkcje posiada bateria kuchenna Talis M52 14877000 Hansgrohe.

W wielu gospodarstwach domowych bardzo przydatna okazuje się wysoka wylewka ułatwiająca napełnianie wysokich pojemników i naczyń. Powinny posiadać ją przede wszystkim baterie kuchenne, których właściciele dużo gotują. Inną pomocną w użytkowaniu funkcją jest elastyczność działania wylewki dzięki możliwości jej obrotu. Bardzo przydaje się także możliwość jej wyciągnięcia, która ułatwia zmywanie – szczególnie w przypadku zlewów dwukomorowych. Wszystkie te cechy posiada jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa K7 31379000 Grohe, w której zastosowano dodatkowo technologię pozwalającą na szybkie pozbycie się osadów z kamienia.

Co warto sprawdzić zanim kupisz baterie kuchenne?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, jak korzystamy na co dzień z kuchni i jakich funkcji potrzebujemy, żeby robić to komfortowo. Jest to zdecydowanie kwestia, od której powinniśmy zacząć research. Drugim aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przeglądając baterie kuchenne jest jakość danego produktu. Zdecydowanie warto przeznaczyć nieco więcej na wyposażenie, które posłuży nam latami niż kupić coś taniego, co trzeba wymieniać co roku. Jest to szczególnie ważne w przypadku gospodarstw domowych, w których kuchnia jest miejscem intensywnie eksploatowanym. Najwyższą jakość zarówno w zakresie trwałości, jak i komfortu korzystania zapewnia bateria kuchenna Essence jednouchwytowa 30270000 Grohe, która jest jednym z najczęściej kupowanych produktów marki. Przymierzając się do zakupu takiego wyposażenia powinniśmy także zwrócić uwagę na aspekty techniczne związane z kompatybilnością danej baterii i zlewu kuchennego. Ważne jest np. upewnienie się, czy bateria nie jest do niego za wysoka lub za niska, co mogłoby skutkować mniejszym komfortem użytkowania.