Jak przekształcić pokój dziecięcy na miejsce przyjazne do nauki?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy pokój dziecięcy musi przerobić na miejsce przyjazne do nauki. Gdy nasz przedszkolak idzie do szkoły powinien mieć odpowiednie miejsce, w którym będzie mógł odrobić lekcje i odpowiednio się skupić. Z reguły w tej chwili rodzice decydują się na remont pokoju dziecięcego. W tym artykule podpowiemy Wam o czym powinniście pamiętać, urządzając pokój dziecka w wieku szkolnym. Istnieją bowiem pewne aspekty, na których należy skupić się bardziej, mowa tu oczywiście o biurku i odpowiednim krześle, a także o dobrym oświetleniu.

Miejsce do nauki dla dziecka

Każde dziecko w wieku szkolnym powinno mieć miejsce przeznaczone do nauki i odrabiania lekcji. Oczywiście podstawą takiego miejsca jest odpowiednie biurko. Mebel ten powinien być odpowiednio dopasowany do wieku dziecka, a także do jego wzrostu. Niezwykle ważne jest miejsce, w którym postawimy biurko. Powinno się ono znaleźć w miejscu odpowiednio oświetlonym. Burko nie powinno być zbyt małe. Dziecko musi mieć na nim miejsce, żeby rozłożyć książki i zeszyty. Bardzo ważne jest również krzesło, na którym będzie siedzieć nasza pociecha. Porządne krzesło biurowe, z dopasowanym oparciem i regulacją, zapewni dziecku poprawną postawę podczas nauki. Kolejną bardzo ważną kwestią jest oświetlenie. Na każdym biurku powinna znaleźć się lampka, oczywiście ustawiona w odpowiednim miejscu. Dzięki temu zadbamy o wzrok naszego dziecka. Wydaje Wam się, że jeśli macie już wybrane biurko, krzesło i oświetlenie to o niczym więcej nie musicie myśleć? Nic bardziej mylnego!

O czym powinniśmy pamiętać, przygotowując pokój dla dziecka w wieku szkolnym?

Oczywiście kącik do nauki jest bardzo ważny, a biurko będzie prawdopodobnie meblem, przy którym przez najbliższe lata Twoja pociecha będzie spędzać bardzo dużo czasu. Jednak przerabiając pokój dziecięcy, na pokój dziecka w wieku szkolnym jest kilka dodatkowych rzeczy, o których musimy pamiętać. W tym okresie niezwykle ważne będzie zapewnienie dziecku wielu przestrzeni do przechowywania. Pamiętajmy, że dziecko aby efektywnie się uczyć potrzebuje się odpowiednio skupić. Nie pomogą mu w tym zabawki stojące na wierzchu, które będą je rozpraszać. Dlatego tak ważne jest miejsce do przechowywania, żeby jak najmniej rzeczy stało na zewnątrz. Ciekawymi rozwiązaniami w pokojach dzieci w wieku szkolnym są gadżety pomagające w nauce. Mowa tu między innymi o tablicach korkowych. Możemy je zastąpić również ścianami pomalowanymi farbą magnetyczną lub farbą do tablic kredowych. Takie rozwiązania z pewnością zachęcą dziecko do nauki. Organizując przestrzeń edukacyjną musimy też pamiętać, żeby zapewnić dziecku odpowiednią przestrzeń.