Drewno w domu – dlaczego warto bawić się w stolarkę?

Drewno to ponadczasowy materiał o szerokim zastosowaniu, który zachęca do stosowania w wielu pracach budowlanych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Zobacz, dlaczego warto na nie postawić w swoim domu i nie tylko, a także co możesz dzięki niemu stworzyć bez większych umiejętności, ani specjalnego nakładu sił.

Może coś skonstruujemy?

Jeśli masz w domu kawałek drewna, możesz czuć się wygrany, bo otwierają się przed Tobą całkiem spore możliwości. Potrzebujesz szafy? Wystarczą Ci płyty meblowe (https://www.Bricomarché.pl/stolarka/blaty-parapety-plyty/plyta-meblowa), wsporniki, trochę wkrętów i coś do cięcia, aby przygotować autorską garderobą idealnie na dany wymiar. Podobają Ci się drzwi przesuwne? Zainwestuj w szynę i uchwyty montażowe, na których podwiesisz drzwiczki. Płyty meblowe można nabyć w wielu wersjach: wiórowej, paździerzowej, czy także pilśniowej. Jedne występują sauté inne natomiast pokrywa się laminatem, który zabezpiecza powierzchnię i nadaje jej lekko błyszczącej faktury. Wśród płyt meblowych są dostępne także odmiany zwane HDF oraz MDF, które z powodzeniem wykorzystuje się podczas realizacji mebli.  Dadzą Ci m.in. możliwość postawienia pojemnego regału, czy kompleksowego wykonania szafki – od najmniejszej półeczki, po całkiem spore fronty, a Ty zyskasz satysfakcję, niepowtarzalny mebel, a do tego zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Inne pomysły na wykorzystanie drewna

Drewno charakteryzuje się sporą trwałością, dlatego może również posłużyć do nieco bardziej zaawansowanych konstrukcji. Nie bez powodu wykorzystuje się je jako elementy ścian w domach szkieletowych, a czasem nawet posadzki. Marzy Ci się taras przed domem? Stwórz go z desek i kantówek. Potrzebujesz schowka na rower lub narzędzia? A może brakuje Ci miejsca na rodzinnego grilla? Wystarczy, że zgromadzisz deski, kantówki, belki, elementy metalowe do łączenia, tonę wkrętów i wkrętarkę, a nim się obejrzysz, Twoim oczom ukarze się altana jak ta lala.

Z pomocą drewna stworzysz jednak o wiele więcej – możesz przygotować meble ogrodowe, czy wykonać solidne ogrodzenie, które oddzieli Cię od świata. Pamiętaj, że bez względu na miejsce zastosowania, drewno należy co jakiś czas impregnować, wykorzystując do tego specjalne specyfiki, które występują w formie niebieskiej, zielonej lub bezbarwnej. Dzięki temu wykonane przez Ciebie rzeczy nie tylko będą się dobrze prezentować, ale przy okazji uodpornią się na niepożądane szkodniki i zdradliwą wilgoć, która nie tylko powoduje niszczenie surowca, ale także umożliwia rozwój szkodliwym pleśniom lub grzybom.