płyty imitujące beton

Surowy beton – ciekawa dekoracja wnętrza

Zaprojektowanie aranżacji wnętrza bez wątpienia nie należy do prostych zadań. Wymaga ono umiejętności dopasowania do siebie różnych elementów oraz specjalistycznej wiedzy. Każdy, kto nie czuje się na siłach, aby zaprojektować każde pomieszczenie w swoim mieszkaniu, powinien zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz. W dodatku Internet to doskonałe źródło wielu ciekawych pomysłów, tak więc przed konsultacją ze specjalistą, warto samemu nieco się rozejrzeć. 

Aranżacja podłogi i ścian ma znaczenie 

Z kilku różnych pomysłów na aranżację można stworzyć jeden, który będzie dopasowany do osobistych preferencji. W przypadku projektowania wnętrza liczy się każdy detal. Zdarza się, iż ludzie zapominają o ścianach i podłodze, a bardziej koncentrują się na rzeczach, które będą umieszczone w konkretnym pomieszczeniu. Jest to błąd, ponieważ podłoga i ściany zajmują znaczną część powierzchni w każdym mieszkaniu.  

Na podłogę zaleca się wykorzystać różne materiały, takie jak gres czy panele. Natomiast w przypadku ścian zdecydowanie się na położenie tapety, nie należy już do rekomendowanych rozwiązań. Doskonałym pomysłem jest stworzenie ściany, która będzie imitować beton. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu — zwłaszcza w tych urządzonych w stylu klasycznym lub nowoczesnym. 

Płyty imitujące beton — ogólna charakterystyka 

Płyty imitujące beton stają się coraz częściej wykorzystywanym materiałem w aranżacji ścian. Płytki betonowe można wykorzystać zarówno w miejscach o dużej wilgotności (np. łazienka), jak i również w pomieszczeniach takich jak pokój dzienny czy salon.  

Ściana betonowa w łazience gwarantuje stworzenie w tym miejscu niepowtarzalnego klimatu. Imitacja betonu na jednej ze ścian z pewnością sprawdzi się również w salonie. Na takiej ścianie możliwe jest dodatkowe zamontowanie takich elementów, jak stylowa półka czy telewizor. Takie połączenie spowoduje, że wygląd pomieszczenia będzie imponujący. 

Jam można zauważyć, sposobów na aranżację mieszkania przy pomocy płyt imitujących beton jest wiele, a wszystko zależy od osobistych preferencji.  

1 komentarz

  1. Widziałem surowy beton w niektórych mieszkaniach, muszę przyznać, że jestem zainspirowany tym stylem.

Komentarze wyłączone.