Wymiana okien – jak przebiega cały proces i jakie okna wybrać?

Wymiana okien w mieszkaniu lub w domu to nie jest rzecz, którą robimy często. Jednak prędzej czy później przychodzi taki moment, że należy o tym pomyśleć. Szczególnie dotyczy to osób, które posiadają jeszcze stare, drewniane okna. Po czym poznać, że nadeszła chwila, kiedy powinniśmy zacząć rozglądać się za nowymi oknami i firmą, która wykona takie zlecenie? Na jakie okna najlepiej się zdecydować? Jak przebiega cały proces wymiany okien i kiedy najlepiej go przeprowadzić? Na wszystkie te pytania odpowiadamy właśnie w tym artykule.

Po czym poznać, że to czas na wymianę okien?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, po czym poznać, że to najwyższy czas na wymianę okien? Okazuje się, że istnieje kilka wskazówek, na które powinniśmy zwrócić uwagę, które sugerują nam, że pora pomyśleć o wymianie okien. Po pierwsze sygnałem do wymiany okien jest to, że stały się nieszczelne. Jeśli zauważymy, że okna przepuszczają wilgoć lub poczujemy, że przez szczeliny do mieszkania dostaje się zimne powietrze, może to oznaczać, że niedługo będziemy musieli zmierzyć się z wymianą okien. Kolejnym takim sygnałem są uszkodzenia, które widać gołym okiem. Na przykład sygnałem alarmowym powinny być dla nas wszelkie pęknięcia i uszczerbki w ramach okiennych. Czasami po prostu okna przestają wyglądać estetycznie. Załóżmy, że od ich wymiany minęło już 20 lub 30 lat. Ramy okienne zżółkły lub odchodzi z nich farba. A może po prostu chcemy zmienić kształt okien, albo zainwestować w takie, które nie przepuszczają hałasu z zewnątrz. Wszystkie te sytuacje to odpowiedni moment na wymianę okien. Pozostaje jeszcze pytanie jakie okna wybrać?

Proces wymiany okien – jakie okna wybrać?

Najtrwalsze i najlepszej jakości okna to te drewniane. Co za tym idzie niestety są one również najdroższe. Dlatego najczęściej wszyscy decydują się na okna z PCV. Najczęściej są to również okna dobrej jakości, a jednak ich cena jest odpowiednio niższa. W przeciwieństwie do okien drewnianych, okna z PCV nie wymagają regularnego konserwowania. Jeśli już podjęliśmy decyzję jakie okna wybieramy, pozostał nam wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się całym procesem wymiany okien. Takie firmy najczęściej dokładnie wymierzą okna, podpowiedzą jakie wybrać i gdzie je kupić. Następnie zajmą się również demontażem starych i montażem nowych okien.