Jakie płytki wybrać do garażu?

Garaż jest miejscem, w którym nie tylko przechowujemy swój samochód, ale spędzamy także czas na majsterkowaniu. Dlatego musi być urządzony funkcjonalnie. Jedną z ważniejszych rzeczy, o jakie trzeba zadbać przy budowie garażu, jest wybór odpowiednich płytek. Posadzka powinna być wytrzymała, odporna na zużycie, ale też estetyczna i pasująca do wystroju całego pomieszczenia. Poniżej radzimy, jakie płytki wybrać w zależności od potrzeb.

Marka Tubądzin dla wymagających

Nie wszyscy wiedzą, że na krajowym rynku działa wielu producentów oferujących wysokiej jakości płytki ceramiczne. Marka Tubądzin jest liderem w branży, proponując nowoczesne rozwiązania od ponad 35 lat. W asortymencie znajdziemy mnóstwo ciekawych kolekcji zaprojektowanych przez uznanych artystów.

Wybierając płytki marki Tubądzin powinnyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich parametry użytkowe. Warto pamiętać, że obciążenie posadzki w garażu jest nieporównywalnie większe niż innych powierzchni na terenie działki czy w domu. Dlatego płytki powinny być wytrzymałe, a także spełniać swoje zadanie przez lata dość intensywnej eksploatacji.

Wjeżdżając autem do garażu najczęściej przywozimy na oponach dużo brudu, piasku, żwiru i innych elementów. Mogą one szybko zetrzeć płytki. Z tego powodu, decydując się na zakup, przyjrzyjmy się dokładnie ich odporności na ścieranie. Producenci oznaczają ten parametr skrótem PEI. Pod tym względem dobrym wyborem może być gres lub klinkier – oba materiały są niezwykle trwałe, a przy tym wyglądają bardzo dobrze. Klinkier często stosowany jest także na elewacjach, więc będzie doskonałym dopełnieniem na podłodze w garażu.

Warto pamiętać także, że posadzka w garażu powinna być względnie łatwa w sprzątaniu. W końcu cały ten brud znajdujący się na płytkach będziemy wnosić do domu. Zarówno klinkier, jak i gres to materiały, które wyjątkowo łatwo można umyć.

Płytki Pietrasanta – jakość i estetyka w jednym

Tubądzin ma w swojej ofercie także kolekcje dla najbardziej wymagających, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Płytki Pietrasanta prezentują się doskonale, mają błyszczącą marmurową powierzchnię. Nadają się one wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu.

Wybierając płytki do garażu należy też zwrócić uwagę na ich parametry antypoślizgowe. Podczas deszczu czy w zimie na posadzce często będzie znajdowało się dużo wody, do tego dochodzi także błoto czy śnieg. W przypadku płytek Pietrasanta poziom antypoślizgowości oznaczony został jako R9, czyli bardzo wysoki. Z tego powodu tak chętnie są one wybierane do łazienek czy na taras lub chodnik.

Na szczęście trwałe i odporne płytki garażowe są obecnie dostępne w wielu wariantach. Dlatego też możemy w dużym stopniu skupić się na estetyce i kupić taką posadzkę, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Nie zapominajmy jednak o tym, że aby spełniały one swoją funkcję, niezbędne jest ich prawidłowe ułożenie. Korzystajmy więc z usług wyłącznie sprawdzonych fachowców, mających odpowiednie doświadczenie w kładzeniu posadzek garażowych.