Klasyczny prysznic czy deszczownica – co wybrać do łazienki?

Remont łazienki zawsze stanowi wyzwanie, które niesie ze sobą dodatkowe pytania. Wiele osób wahając się pomiędzy wyborem wanny, a prysznica, stawia jednak na to drugie rozwiązanie. W dzisiejszych czasach mało kto ma czas na długie kąpiele relaksacyjne i kierując się praktyką wybieramy prysznic. Pozwala nam to również oszczędzać wodę. Jeśli już zdecydowaliśmy się na prysznic, nie jest to koniec ważnych decyzji, które musimy podjąć. Teraz czas zdecydować, czy w naszej łazience znajdzie się klasyczna bateria prysznicowa, czy też może wybierzemy deszczownicę.

Deszczownica czy prysznic?

Sama wizyta w sklepie z wyposażeniem łazienek wystarczy, żeby zobaczyć jak wielki wybór baterii prysznicowych i deszczownic jest obecnie na rynku. Jak się okazuje, deszczownice stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie dlatego, że są zdecydowanie bardziej efektowne i wyglądają lepiej niż klasyczna bateria prysznicowa. Czy to jednak główne kryterium, którym powinniśmy się kierować? Otóż nie, bateria prysznicowa, czy też panel prysznicowy, przede wszystkim powinien być praktyczny i dopasowany do naszych potrzeb. Mimo że deszczownica często wygląda lepiej, jest zdecydowanie mniej praktycznym rozwiązaniem. Zamontowanie samej deszczownicy, bez słuchawki prysznicowej sprawia, że za każdym razem, kiedy bierzemy prysznic, musimy moczyć również włosy. Bardzo ciężko będzie ustawić się tak, żeby włosy pozostały suche. Oczywiście istnieją specjalne czepki, z których możemy korzystać, ale czy na pewno tego chcemy? Słuchawka prysznicowa pozwala nam wybrać, które części ciała chcemy zmoczyć. Jest to również bardziej praktyczne, w momencie kiedy chcemy na przykład wykąpać dziecko pod prysznicem. Dlatego przed zakupem musimy się zastanowić na czym nam najbardziej zależy.

Rozwiązania bardziej uniwersalne

Na szczęście w sklepach coraz częściej pojawiają się bardzo praktyczne zestawy 2w1. Znajdziemy w nich zarówno deszczownicę, jak i klasyczną słuchawkę prysznicową. Takie zestawy wyposażone są w specjalny przełącznik, który pozwala wybrać nam skąd chcemy aby leciała woda. Dodatkowo takie zestawy często dodatkowo posiadają też panel prysznicowy z dyszami masującymi. Oczywiście im więcej akcesoriów, tym produkt będzie droższy. Same zestawy 2w1 również są bardziej kosztowne niż sama deszczownica lub sama słuchawka prysznicowa, jednak chronią nas przed tytułowym dylematem.