panele 3d

Panele dekoracyjne 3D – sposób na stworzenie niepowtarzalnej ściany 

Panele dekoracyjne 3D to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Pomagają urozmaicić wystrój oraz nadać mu dekoracyjnego charakteru. Warto więc postawić na ten rodzaj aranżacji. Jest to doskonały sposób na stworzenie oryginalnego klimatu w pomieszczeniu, w którym z przyjemnością się przebywa. Co warto wiedzieć o tego rodzaju panelach? 

Zalety paneli dekoracyjnych na ścianę imitujących inne materiały 

Największą zaletą paneli dekoracyjnych jest możliwość dopasowania ich do konkretnego wnętrza w oparciu o zjawisko imitacji danej powierzchni. Panele mogą być wykonane w taki sposób, aby imitowały niemal bezbłędnie wybrany materiał. Największym powodzeniem cieszą się wzory betonu architektonicznego, a to dlatego, że jest on jednym z droższych elementów ściennych na rynku, a jego waga znacząco utrudnia montaż oraz wszelkiego typu naprawy i przeróbki. Panele dekoracyjne, które imitują beton architektoniczny wykonane, są z lekkiego gipsu, a mnóstwo z nich powstało z taką dokładnością, iż są nie do odróżnienia od oryginału. Równie popularnym materiałem płyt dekoracyjnych jest drewno. Jego imitacje oparte o korek i płyty ze sklejki pozwalają na uzyskanie efektu końcowego, który sprawi, iż nowoczesne i industrialne wnętrza staną się kopiami ciepłych wnętrz znanych z górskich, drewnianych chatek. 

Ściana z paneli 3D – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? 

Niezależnie w jakim pomieszczeniu pojawią się panele dekoracyjne, będą one w centrum uwagi. Warto o tym pamiętać w czasie np. Aranżacji pokoju dziecka. Co więcej, jest to rozwiązanie, które z pewnością zadowoli każdego. Na szarej ścianie z płytek przypominających strukturą kamień, umieszczenie trzech prostokątnych paneli dekoracyjnych nada wnętrzu charakteru. W przypadku białego tła umieszczenie czarnej mozaiki sprawi, że pomierzenie zyska niezwykle atrakcyjny, a zarazem elegancki klimat. Zamontowanie ich na szarych płytkach ściennych, sprawi, że niezauważenie tego elementu aranżacyjnego będzie po prostu niemożliwe.