Robot sprzątający – sprzątanie nigdy nie było tak proste!

Nienawidzisz sprzątać, a odkurzanie mieszkania kojarzy Ci się z największymi torturami? Odkurzacz to najbardziej znienawidzone przez Ciebie urządzenie domowe? To może się teraz zmienić! Doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie jest inwestycja w robota sprzątającego. Dzięki temu będziesz się cieszyć porządkiem, bez ogromnego wysiłku z Twojej strony. Dzisiaj przedstawimy Ci zalety robotów sprzątających i podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie sprzętu.

Zalety robotów sprzątających

Tego typu sprzęt ma naprawdę wiele zalet, o których mogliście nie wiedzieć. Przede wszystkim posiadanie robota sprzątającego to ogromna oszczędność czasu i energii. Robot sprzątający zajmie się odkurzaniem, a czasem nawet myciem podłogi, nawet jeśli nie będzie nas w domu. Roboty sprzątające są bardzo proste w obsłudze. Bardzo często posiadają dedykowaną aplikację, która pozwala nam na sterowanie tym sprzętem. Decydując się na zakup odkurzacza, warto wybrać takiego z funkcją mapowania przestrzeni. Dzięki temu będziecie mogli zaprogramować gdzie robot powinien sprzątać, a które miejsca omijać. Odkurzacz zapamięta trasę i będzie ją powtarzać przy okazji każdego sprzątania. Za pomocą odpowiedniej aplikacji możecie uruchomić robota z każdego miejsca, nawet poza domem. Kolejną zaletą takiego sprzętu jest to, że jego praca najczęściej jest cicha i nie przeszkadza nawet jeśli jesteście czymś zajęci. Wbrew pozorom zaletą jest również cena sprzętu. Aktualnie robota sprzątającego dobrej jakości możecie kupić już za około 600/700 złotych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze robota sprzątającego?

Kupując robota sprzątającego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim bardzo ważne są mechanizmy sprzątające. Warto sprawdzić, czy robot wyposażony jest jedynie w rolkę zbierającą zabrudzenia, czy posiada także dodatkowe szczotki zagarniające śmieci znajdujące się w pobliżu. Kolejna ważna kwestia to oczywiście aplikacja na smartfona i możliwość mapowania powierzchni w domu. To właśnie te funkcje dają możliwość zarządzania robotem i zaprogramowania jego trasy. Warto również sprawdzić w jaki sposób robot jest nawigowany i jakiego rodzaju czujniki posiada. Kolejną ważną sprawą jest pojemność pojemnika na nieczystości oraz to czy odkurzacz posiada także funkcję mycia podłogi. Równie ważna jest również kwestia siły ssącej. Jeśli dokładnie sprawdzicie wszystkie te kwestie, z pewnością będziecie zadowoleni z zakupu.