Remont pokoju dziecięcego – praktyczne porady

Nadszedł moment, w którym pokój Waszego dziecka wymaga remontu? A może macie zamiar urządzać pierwszy pokój Waszej pociechy? To chwila, kiedy stajecie przed wieloma ważnymi decyzjami. Remont nigdy nie jest prosty, dlatego zawsze należy go wcześniej dobrze zaplanować. Szukacie praktycznych porad, które ułatwią Wam to zadanie? Trafiliście doskonale, ponieważ kilka z nich zebraliśmy właśnie w tym artykule.

Remont pokoju dziecięcego – od czego zacząć?

Zarówno robiąc remont pokoju dziecięcego, jak i przerabiając inny pokój, na pierwszą przestrzeń dziecka należy zacząć od przygotowania pomieszczenia. To co musicie zrobić w tym momencie zależy przede wszystkim od zakresu remontu. Z pewnością będzie trzeba opróżnić pomieszczenie z wszelkich przeszkadzających mebli. Wiadomo, że najlepiej skorzystać z pomocy ekipy remontowej. Niestety jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Na szczęście można próbować robić remont samodzielnie. To doskonałe rozwiązanie jeśli musicie tylko przemalować ściany. Czasem jednak konieczne jest położenie gładzi. Zastanawiacie się, czy można to zrobić bez doświadczenia? Można. Zajmie to więcej czasu, jednak jest to tańsze rozwiązanie. Obecnie w sklepach znajdziecie specjalne materiały, które nadają się również do nakładania przez osoby początkujące. Jeśli chcecie uniknąć bałaganu i wszechobecnego pyłu, możecie wykorzystać na przykład gładź do docierania na mokro. Są jednak prace, z którymi możecie sobie nie poradzić. Na przykład zrobienie podwieszanego sufitu, lub położenie paneli może wymagać pomocy specjalisty.

Wybór kolorów ścian i mebli – czym się kierować?

Macie już przygotowany pokój, zostało jedynie pomalować ściany i urządzić pomieszczenie? Musicie zacząć od wyboru koloru ścian. Najlepiej będzie zapytać dziecko, jaki kolor ścian chciałoby mieć w pokoju. Jednak podpowiadamy, że warto wybierać kolory w miarę uniwersalne. Jeśli Wasza pociecha zdecyduje się na jakiś oryginalny kolor, istnieje możliwość, że szybko jej się znudzi i będzie chciała zmian. To samo dotyczy mebli. Dosyć popularne są łóżka dla dzieci, które są związane z ulubionymi bajkami maluchów. Raczej nie opłaca się w nie inwestować, ponieważ zainteresowania dzieci bardzo szybko się zmieniają! Urządzając pokój pociechy, koniecznie pamiętajcie o dużej ilości miejsc do przechowywania. To ułatwi utrzymywanie porządku w pokoju.

Pamiętajcie, że to ma być pokój Waszego dziecka. Dlatego uważnie słuchajcie jego sugestii. To przecież najmłodszy członek rodziny będzie spędzać tam najwięcej czasu, więc to on ma być zadowolony!