Tablicowa ściana magnetyczna – jak ją zrobić?

Ciekawym pomysłem do wnętrz jest zastosowanie farby magnetycznej lub tablicowej. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, a uzyskana ściana magnetyczno-tablicowa będzie interesującym wyróżnikiem aranżacyjnym. Farba tablicowa cechuje się tym, że można po niej pisać kredą, natomiast, do magnetycznej można przyczepić najróżniejsze przedmioty z magnesami. 

Tablica magnesowa — ogólna charakterystyka 

Stosując farbę tablicową, można uzyskać matową powierzchnię, która przypomina tablicę w szkole. Umożliwia to pisanie po niej kredą, a następnie bez większych trudności pozbycie się rysunków. Kiedy napis przestanie być potrzebny, można go usunąć i umieścić nowy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w kuchni. Można zapisywać tam listę zakupów lub lubione przepisy. To także przestrzeń zastępująca karteczki-przypominajki zawieszane na lodówce. Świetnym pomysłem jest również zastosowanie takiej ściany w pokoju dziecięcym. Maluchy uwielbiają mazać po ścianach. Ogromną radochę sprawi im posiadanie takiej przestrzeni w swoim pokoju. Wreszcie będą mogły ponieść się swojej artystycznej wenie. 

Jeszcze do niedawna farby tablicowe dostępne były wyłącznie w kolorze czarnym. Obecnie trend ten się zmienia. Producenci przygotowują coraz to wyraźniejsze barwy, które bez problemu można wkomponować w domową przestrzeń. Warto zdecydować się na wysokiej jakości farbę tablicową, co zapewni łatwe i przyjemne korzystanie z niej. Cechuje się ona doskonałą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na wodę, oraz ścieranie. 

Do czego można wykorzystać farbę magnetyczną? 

Powłoka na ścianie, która przyciąga magnesy niczym lodówka, powstaje właśnie dzięki zastosowaniu farby magnetycznej. Nie należy obawiać się, że zastosowanie jej będzie szkodliwe. Nie zawiera ona ani ołowiu, ani innych szkodliwych rozpuszczalników. Składa się ona przede wszystkim z cząsteczek żelaza, które mają zdolność do przyciągania magnezu. Farby magnetyczne zaliczane są do grupy farb podkładowych. Oznacza to, iż trzeba na nie nałożyć jeszcze inną farbę dekoracyjną, w dowolnym, dopasowanym do wnętrza kolorze.